Pratik Bilgiler

♦ Ürününüzde makaslı mekanizma var ise, duvar ile arasında en az 15 cm mesafe bırakınız. Bu mesafe, ürünün fonksiyonlarının kullanılabilmesi için mutlaka gereklidir. Aksi durumlarda, ürün açılırken ve kapanırken duvar vb yüzeylere çarpabilir ve hem duvarda hem üründe kalıcı hasarlar oluşabilir.

♦ Ürününüzü ısı kaynaklarından (katı yakıt sobası, elektrikli ısıtıcı gibi) en az 1 (bir) metre uzakta kullanınız.

♦ Ütü, çaydanlık gibi sıcak tabanlı ev eşyalarını ürün üzerine koymayınız.

♦ Ürününüzü direkt güneş ışığında bırakmayınız. Hemen hemen tüm kumaşların rengi, direkt güneş ışığında uzun süre kaldığında solar.

♦ Ürününüzü aşırı nemli ve tozlu ortamlarda bırakmayınız. Ürünün bu şekilde uzun süre kalması, küflenme ve lekelenme gibi olumsuzluklara sebep olabilir.

♦ Ürününüzü uzun süre kullanmayacaksanız, üzerini bir bez ile tamamen örterek tozdan ve güneş ışığından koruyunuz.

♦ Ürününüzün kol ve sırt bölümlerinin üzerine çıkarak perde asma gibi işlemler yapmayınız. Bu durumda ağırlıktan dolayı mekanizmalar harekete geçebilir ve düşmenize sebep olabilir. Yine ağırlıktan dolayı üründe kalıcı hasarlar meydana gelebilir (metal profillerde eğilme, mekanizmada eğilme, yaylarda bozulma ve çökme, ahşap iskelette kırılma, kumaşta yırtılma vb)

♦ Ürününüzün kol bölümünün üzerine oturmayınız. Burada kullanılan dolgu malzemesi ve kol yapısı oturmak için uygun değildir.

♦ Ürününüzün mekan içinde yerini değiştirmek için tavsiye edilen taşıma şekli iki kişi iledir. Karşılıklı olarak alt kısımlardan tutup kaldırın ve dengeli bir şekilde yerine bırakın. Üründe demonte olan parçalar varsa, bu parçaların sökülmesi size kolaylık sağlayacaktır. Taşıma sırasında vücudunuzu dik pozisyonda tutmayın ve kol üstünden çekerek taşımayın. Bu durumda hem siz, hem ürününüz zarar görebilir. Yük taşımaktan etkilenebilecek bir rahatsızlığınız varsa, lütfen doktorunuzun tavsiyelerine uygun hareket ediniz.

♦ Amortisörlü mekanizmaları sadece kullanırken açık tutunuz. Kullanım haricinde mutlaka kapatınız. Amortisörde kilit mekanizması varsa mutlaka kullanınız. Çocukların amortisörlü mekanizmaları kullanmalarına müsaade etmeyiniz ve açık haldeki mekanizmalardan uzak tutunuz.

♦ İstikbal ürünlerinin birçoğu hareketli parçalara sahiptir. Çocukların hareketli parçalarla oynamalarına ve kullanmalarına izin vermeyiniz.

♦ Yatak ve relaks gibi mekanizmaların kullanımı sırasında, üründe bulunan bazı metal aksesuarlar (yatak kulpu, iskelet parçaları vb) açığa çıkabilir ve bu parçalara çarpma, takılma gibi durumlarda vücudunuz zarar görebilir. Ürününüzde bulunabilecek sert ve sivri bölgeler de aynı zararı verebilir. Lütfen bu konuda dikkatli olunuz ve özellikle çocuklarınızı ve evcil hayvanlarınızı mekanizmalı ürünlerden uzak tutunuz.

♦ Ürününüzde sandık kısmı varsa, buraya koyduğunuz eşyaların sandık yüksekliğini geçmemesine dikkat ediniz. Üründe deformasyona sebep olacak aşırı ağırlıkta eşya koymayınız (çelik konstrüksiyonlu kasaya sahip İstikbal ürünlerinin yük taşıma kapasitesi, diğerlerine göre daha yüksektir)

♦ Ürün üzerinde dikişten veya kumaştan çıkmış iplik ucu görürseniz çekerek koparmayınız, kumaşa zarar vermeden alt tarafından makasla kesiniz.

♦ Ürününüzü şiddetli darbelerden koruyunuz. Sert ve şiddetli darbeler, kumaşta yırtılmaya, ahşap bölgelerde kırılmaya, mekanizmada eğilmeye, yaylarda çökmeye vb sebep olabilir.

♦ Sert ve sivri cisimlerin kumaşa takılmamasına dikkat ediniz.

♦ Evcil hayvanınız varsa, ürünün kumaşına, ahşap parçalarına vs zarar vermemesine dikkat ediniz. Hem ürününüz hem de evcil hayvanınız için olumsuz sonuçlar çıkabilir.

♦ Ahşap ayaklı ürünlerin üzerinde bulunduğu halı, kilim gibi yer döşemelerini temizleyeceğiniz zaman ürünü kaldırınız veya ayakların ıslanmamasına dikkat ediniz. Döşemeler tamamen kurumadan ürününüzü üzerine koymayınız. Kullandığınız temizlik malzemeleri, ahşap boyasına zarar verebilir ve yer döşemenize boya çıkabilir.

Teslimat ve Montaj


♦ Ürünün istediğiniz desen, model ve nitelikte, ayıpsız, kusursuz, eksiksiz ve sağlam olarak montajını yaptırarak teslim aldığınıza dair belge düzenlenmeden önce lütfen ürününüzü kontrol ediniz.

♦ Görevli personelden ürünün teknik özellikleri ve kullanım şekli hakkında ileride sorun yaşamak adına yeterli bilgiyi alınız.

♦ Ürünün garanti belgesi ve kullanım kılavuzu'nu doldurulmuş ve eksiksiz şekilde teslim alınız ve kullanım süresince saklayınız. Unutmayınız ki, servis hizmetlerimizde tarafınızdan ilk Garanti Belgesi, Satış Faturası ve Ürün Teslim Formu istenecektir.

♦ Ürününüzün isteğiniz doğrultusunda montajı yapıldıktan sonra yer değiştirmek istediğiniz anda (Özellikle panel mobilyaların montajı ve yer değişimi sonrasında) lütfen ürünü aldığınız bayi veya bölge servis müdürlüğümüz ile irtibata geçiniz.